Program PIT 2013/2014

Super program PITy 2013 - przyjemny program PIT.

Rozliczenie pit 2013

2014-02-16 | Admin | | | |

 Pity za 2014 rok

Kto tworzy formularz PIT-28? Z formularza PIT-28 co roku korzystają osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą i rozliczają się na zasadzie ryczałtu ewidencjonowanego. PIT-28 jest przeznaczony dla osób wykonujących wolne zawody takie jak na przykład lekarz, stomatolog czy też położna. Korzystanie z ryczałtu ewidencjonowanego dodatkowo obłożone jest obostrzeniami dotyczącymi limitu dochodów. Aby rozliczyć Pity 2014 z programem nie musisz znać się na podatkach, wystarczy że wejdziesz na ftpa.pl. Formularz PIT-38, w rozróżnieniu od np. ogromnie znanego zeznania PIT-37, może wymagać wyłącznie jednego załącznika pod postacią PIT/ZG. Umieszcza się w nim dane o wielkości dochodów z zagranicy i o zapłaconym podatku w danym roku podatkowym.

Deklaracje podatkowe 2013

By mieć warunki kalkulować podatek na regułach ryczałtu ewidencjonowanego należy dokonać zgłoszenia w adekwatnym Urzędzie Fiskalnym. Występują poniższe terminy zgłoszenia: w sytuacji zawiązywania aktywności gospodarczej – w dniu założenia aktywności (krańcowym terminem jest dzień zdobycia pierwszego przychodu), do 20 dnia miesiąca następującego po nabyciu pierwszego zarobku z tytułu wynajmu, ajencji i umów podobnych (do krańca roku, gdyby pierwszy przychód osiągnięty zostanie w grudniu) albo do 20 stycznia – w innych przypadkach. Za pomocą tego programu do PIT za 2013 rok możesz wypełnić zdecydowanie szybciej druki PIT za 2013 rok. Za pomocą niniejszego programu bez problemu rozliczysz: PIT-36L, PIT-39, PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-28. Nasz program PIT obsługuje również wszelkie załączniki PIT jakie mogą okazać się pomocne przy rozliczaniu z PIT 2013/2014. Jeśli bierzesz się za wypełnianie deklaracji PIT w roku 2014 to musisz mieć na uwadze, że nie jest to łatwa sprawa, przepisy podatkowe są mętne, w związku z tym najskuteczniej jest mieć w zanadrzu absolutnie najlepszy program do generowania formularzy PIT w roku 2014, pobierzesz go z naszej strony WWW kompletnie darmowo.

By skorzystać z odliczenia internetowego nie trzeba mieć faktur, wystarczy dowolny dokument zapłaty na globalną sieć Internet, musi na nim być wykazana kwota oraz komu kiedy kto płaci za używanie internetu. Program PITY 2014 taxmachine.pl - rozlicz się szybko i wyślij PIT przez internet. Skończył się czas, w którym rozliczenie PIT było marą krążącą przez 4 miesiące nad głowami podatników. Dziś rozliczenie PIT nie jest niczym mozolnym ani tym bardziej trudnym. e-Deklaracje to kapitalny sposób na szybką i tanią wysyłkę deklaracji PIT do Urzędu Skarbowego poprzez internet, każdy ma możliwość w ten sposób złożyć zeznanie stosując gratisowa aplikacja Pit 2013.

Pit 2013

Masz ambaras z wypełnieniem blankietu PIT-37? Wypełnienie deklaracji PIT-37 zajmie Ci co najwyżej kilka minut, jeśli skorzystasz z tego gratisowego programu do PIT. Opisywany program dokona za Ciebie wszelkich wymaganych obliczeń, zaproponuje dołączenie do zeznania podatkowego dodatkowych załączników, jeżeli będą potrzebne, a także sprawdzi poprawność danych. Po co skorzystać z tego programu do PIT? - Twoje wszystkie dane są bezpiecznie przechowywane i nikt nie ma do nich wglądu oprócz Ciebie, - w pełni gratisowy program do PIT, - opisywany program był testowany przez doświadczonych księgowych, dzięki czemu korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne, - ppisywana aplikacja dokonuje za Ciebie wszelkich wymaganych obliczeń - brak okazji na pomyłkę, - udostępniamy zarówno program do pobrania, jak i aplikację PIT-37 online. Możesz dodatkowo wypełnić PIT przez internet. Nie musisz nic pobierać ani instalować. Kliklnij poniżej i wypełnij PIT online!

Deklaracje podatkowe 2013

Deklarację PIT 37 rozliczają osoby, jakie osiągały pobory z tytułu umów zlecenia, umów o dzieło, pracy, innych źródeł, rent, emerytur, dla jakich to płatnik jest zobowiązany do odprowadzania wpłat na podatek od dochodu. PIT 36 przesłać należy gdy zbyliśmy posesję wybudowaną lub zakupioną między rokiem 2007 i 2008. Podanie o zbiorowe opodatkowanie dochodów dostarczyć może jeden z małżonków. Złożenie takiego wniosku rozumie się jako oświadczenie o jego upoważnieniu przez współmałżonka. Jest to o tyle ważne, że przy składaniu takiego oświadczenia obowiązuje rygor odpowiedzialności karnej za nieprawdziwe zeznania. Jednocześnie trzeba zaakcentować, że wniosek taki złożyć może podatnik, którego małżonek zmarł w trakcie poprzedniego roku skarbowego lub po upływie okresu rozliczeniowego, ale przed złożeniem zeznania fiskalnego.

kreator pit sposob opodatkowania

Jeśli w trakcie roku obywatel przekroczył dochody z własnej działalności gospodarczej w sumie 150.000 euro – za bieżący rok tworzy PIT-28, a za rok następny nie może kalkulować podatku dochodowego na zasadach ryczałtu. PIT przez internet to idealny sposób na przekazywanie formularzy rocznych PIT do urzędów podatkowych, nasz software wysyła e-Pity całkowicie samodzielnie, jesteśmy pewni na 100%, że jest to bardzo proste i w pełni bezpłatne. Żeby dopuszczalne było łączne rozliczenie na zeznaniu PIT-37 mąż i żona nie mogą podlegać ustawie o podatku tonażowym, a także przepisom ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, regulującym opodatkowanie niektórych dochodów według karty podatkowej, ryczałtu od ewidencjonowanych przychodów oraz zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów uzyskiwanych przez osoby duchowne. Należy jednak położyć nacisk, że z powyższych ograniczeń wyłączone są dochody z tytułu umowy najmu, dzierżawy, podnajmu itd. – jeżeli umowy te nie są powiązane z prowadzoną jednostką gospodarczą.

druk pit o 2014

Podatnik zmuszony do rozliczania Pit 36l, Pit-38, PIT-39, PIT-28 może być w obszarze pozostałych swoich zysków zobligowany do rozliczenia się na PIT 36. Do szybkiego i sprawnego rozliczenia druku PIT-36L warto wykorzystać nasz program, lub dokonać tego w trybie online. Mamy też możliwość wysłania wypełnionej w ten sposób deklaracji przez internet. Rozlicz i wypełnij swoje zeznanie już teraz, zaoszczędzisz czas, nie wychodząc z domu. Korzystanie z ulg podatkowych to świetna sprawa, dlatego bezdyskusyjnie należałoby by zainteresować się naszą witryną internetową, znajdziesz na niej niezwykle dużo ciekawych informacji podatkowych na temat ulg, odliczeń, sporządzania deklaracji PIT, a także otrzymasz całkowicie bez opłat świetny program do tworzenia druków PIT.

PIT 37 jest zwykłym drukiem wysyłanym przez zleceniobiorców, pracowników i innych, za których wpłaty na daninę publiczną liczy i podejmuje pracodawca nawet w wypadku, gdy użytkuje się w deklaracji PIT w roku 2014 z odliczeń i ulg. Aby móc wyliczać się na regułach ryczałtu ewidencjonowanego musimy dokonać zgłoszenia w odpowiednim Urzędzie Podatkowym. Istnieją następujące terminy zgłoszenia: do 20 dnia miesiąca następującego po zdobyciu pierwotnego przychodu z tytułu najmu, dzierżawy i umów pokrewnych (do końca roku, jeżeli pierwszy przychód uzyskany zostanie w grudniu), w wypadku zakładania działalności gospodarczej – w dniu założenia działalności (krańcowym terminem jest dzień uzyskania pierwszego przychodu), do 20 stycznia – w pozostałych przypadkach. Formularz PIT-28 jest dotyczący dla wszystkich osób, które w danym roku podatkowym uzyskały przychód z podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, najmu, a także dla przedsiębiorców prowadzących własną i indywidualną, pozarolniczą działalność gospodarczą indywidualnie, bądź w formie spółki.

Program pity za 2013

2014-02-12 | Admin | | | |

 Pity za 2013/2014

Przekazywanie formularzy PIT poprzez globalną sieć jest rzeczywiście szybkie i wygodne z software-em PITy 2013, starczy kilka sekund i twój druk PIT trafia do Urzędu Fiskalnego. Prezentowany oprogramowanie PitY 2014 został pieczołowicie przyszykowany przez zespół rzetelnych i fachowych informatyków i testowany przez dziesiątki księgowych. Dzięki temu właśnie możemy Państwu zagwarantować najwyższą jakość oferowanego przez nas programu. Druk PIT-28 jest podzielony na kilka części, tak jak wszystkie formularze. Ktoś kto kiedykolwiek wcześniej wypełniał zeznanie podatkowe, nawet w innej formie nie powinien mieć z tym większych trudności.

Program do rozliczania pit 2013 download

Aby móc liczyć się na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego musimy dokonać zgłoszenia w odpowiednim Urzędzie Fiskalnym. Istnieją następujące terminy zgłoszenia: w przypadku zakładania działalności gospodarczej – w dniu założenia działalności (finalnym terminem jest dzień otrzymania początkowego przychodu), do 20 dnia miesiąca następującego po nabyciu pierwotnego przychodu z tytułu najmu, dzierżawy i umów pokrewnych (do końca roku, jeżeli pierwszy przychód uzyskany zostanie w grudniu), do 20 stycznia – w pozostałych przypadkach. Dlaczego skorzystać z omawianego programu do PIT? - prezentowana aplikacja dokonuje za Ciebie wszelkich wymaganych obliczeń - brak okazji na pomyłkę, - ten program był testowany przez doświadczonych księgowych, dzięki czemu korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne, - Twoje wszystkie dane są bezpiecznie przechowywane i nikt nie ma do nich wglądu oprócz Ciebie, - udostępniamy zarówno program do pobrania, jak i aplikację PIT-37 online, - w pełni bezpłatny program do PIT. Formularz Pit 36 wypełniają podatnicy, którzy za rok 2013 uzyskiwali dowolne przychody opodatkowane na zasadach ogólnych (18-32%) bez pośrednictwa zatrudniającego.

Istotną sprawą, o której musisz zastanowić się zanim weźmiesz się za tworzenie rocznej deklaracji PIT, jest stosowne narzędzie, które nie tylko zagwarantuje Tobie, że formularz PIT będzie utworzony odpowiednio, ale dodatkowo zaręczy maksymalny możliwy zwrot wpłaconego podatku dochodowego. Zagwarantuje Pani lub Panu to tylko nasz program, który jako jedyny na rynku zawiera Kreatora PIT, który zaręcza najwyższy dostępny zwrot wpłaconego podatku. Wersja online naszego programu do PIT 2014 to przede wszystkim luksus i oszczędność czasu! Nic nie musisz ściągać, ani tym bardziej instalować. Wystarczy, że jedynie uruchomisz aplikację PIT ONLINE klikając w poniższy baner. Będziesz mógł wówczas wypełnić PIT przez net na stronie ftpa.pl. Program PIT rozliczampodatki.pl jest jednym z najlepszych programów na polskim rynku. Został stworzony ze szczególnym akcentem na jakość doświadczenia użytkownika i ułatwienie użytkowania. Przetestuj najłatwiejszy program do PIT. PIT 2013/2014 na ftpa.pl.

Program pit 2013-2014

W każdym formularzu PIT 2013 trzeba podać dane identyfikacyjne: imię, nazwisko i datę urodzenia podatnika. Muszą być one poprawne, dlatego należy sprawdzić, czy nie popełniliśmy błędów. Poza tymi danymi w formularzu należy wpisać również aktualny adres zamieszkania. Jeśli dostajesz zarobki z biznesu i wybrałeś opodatkowanie na zasadach ogólnych, czyli podług skali podatkowej, to składasz deklarację PIT 36, wykazujesz tam zarobki, koszty i dochód z działalności, wartości należnych i zapłaconych przedpłat na podatek od dochodów w ciągu roku, wartości wpłaconych składek na ZUS. Pit-36 rozliczyć należy gdy sprzedaliśmy posesję zbudowaną lub nabytą między rokiem 2007 i 2008.

Darmowy program do rozliczenia pit za 2013

Apendyksy PIT-37 - wyliczanie PIT 37 2013/2014. Sporządzając deklaracje skarbowe, notorycznie zapominamy, że winnyśmy do niego podpiąć odpowiednie załączniki. Przyjrzyjmy się kto i w jakiej sytuacji powinien dodać aneksy do formularzu PIT-37?. Aplikacja PIT 2013 samodzielnie odlicza ulgę na dziecko i ulgę na sieć globalną, wykorzystując ten program masz gwarancję odzyskania naprawdę wielkich kwot podatku, nawet jeśli nie masz pewności które ulgi masz prawo wykorzystać. Na podstawie danych wskazanych powyżej możliwe jest określenie podstawy do opodatkowania i obliczenie wysokości podatku dochodowego (zgodnie ze stawką podatkową obowiązującą dla danego rodzaju dochodów). Trzeba jednak pamiętać, że otrzymana kwota nie jest ostateczną wysokością zobowiązania podatkowego, z którego powinien się wywiązać podatnik.

pit 28a 2013 najem

Podatnicy, którzy prywatnie grają na giełdzie i wypełniają PIT-38 płacą podatek wynoszący 19 proc. Termin składania deklaracji PIT-38 upływa 30 kwietnia 2014 r. Sporządzenie deklaracji PIT-37 za 2013 rok nie jest niczym trudnym, jeśli mamy pod ręką dobry i szybki program do PIT. Za asystą mojego programu do PIT zeznanie podatkowe wypełnisz dosłownie w ciągu kilku minut. Ta aplikacja sama dokona za Ciebie wszelkich zliczeń, a oprócz tego będzie podpowiadać Ci co wpisać w danym polu. Aby sprawnie i bezpiecznie rozliczyć się z podatku za 2013 rok pobierz program do PIT lub wypełnij zeznanie podatkowe przez internet. Z użyciem oprogramowania PITY 2014 możemy wykonać druki PIT-36, PIT-39, PIT-38, PIT-28, PIT-36L, Pit-37 oraz kompletną gamę aneksów, a później wydrukować albo złożyć sporządzone formularze PitY za 2014 online.

Podatnicy, którzy rozliczają się na PIT36L albo na PIT-28 mogą także składać Pit-36 w związku z innymi zarobkami, na przykład działalność rozliczana na Pit 36l, sprzedaż posiadłości – na Pit-36. Wybitnie najczęściej przesłanką do wypełnienia Pit-38 jest PIT-8C dostarczany nam przez biuro maklerskie prowadzące inwestycyjny rachunek osoby fizycznej. Blankiet PIT-39 rozliczany jest przez podatników, którzy w danym roku podatkowym sprzedali nieruchomość lub związane z nią prawa nabyte. Należy wszelako odnotować, że do rozliczenia podatku na bazie PIT-39 zalicza się sprzedaż nieruchomości w okresie 5 lat od jej wybudowania lub nabycia. Oznacza to, że w 2014 roku podatnicy nie będą musieli uiścić podatku, liczonego w deklaracji PIT-39, od zbycia nieruchomości lub praw nabytych, które postawione lub nabyte zostały w 2008 r.

Oprogramowanie PIT 2014 to wybitnie komfortowy w zastosowaniu aplikacja wspierający tworzenie rocznych zeznań fiskalnych Pit. Do szybkiego i sprawnego rozliczenia druku PIT-36L warto wykorzystać nasz program, lub dokonać tego w trybie online. Mamy też możliwość wysłania wypełnionej w ten sposób deklaracji przez internet. Rozlicz i wypełnij swoje zeznanie już teraz, zaoszczędzisz czas, nie wychodząc z domu. Wykonaliśmy dla Ciebie aplikację internetową, za której pomocą będziesz w stanie wypełnić szybko i bezproblemowo PIT za 2013 rok przez net. Za pomocą naszego internetowego programu możesz rozliczyć formularz PIT-37, PIT-28, PIT-39, PIT-36L, PIT-36, PIT-38 w 2014 roku rozliczając się za 2013 rok.

Program pit 2013-2014

Blankiet PIT-28 wraz z obowiązującymi załącznikami, w których dokonamy wszelkich odliczeń podatkowych i nie tylko, nie należy składać jak w większości przypadków do 30 kwietnia, lecz 31 stycznia danego roku rozliczeniowego. W naszym serwisie wynajdziesz także wiele pożytecznych wiadomości dotyczących wypełniania innych zeznań podatkowych: PIT-36, PIT-39, PIT-38, PIT-37, PIT-28, PIT-36L. Skorzystaj z niniejszego serwisu i rozlicz formularz PIT-28 za 2013 rok za pomocą darmowej aplikacji online do rozliczania PIT. Wypełnij PIT online lub pobierz darmowy program!

Oprogramowanie Pity 2014 to najlepszy, pewny sposób na sporządzanie deklaracji rocznych PIT rocznych. Tworząc zeznania wespół z współmałżonkiem lub jako osoba samodzielnie wychowująca brzdąca, będziesz w stanie liczyć zobowiązanie podatkowe na PIT 37. Warunkiem jest, by zarazem podatnik, jak i jego małżonek byli uprawnieni do wyliczania podatku na PIT 37. Program dla księgowości TaxMachine.pl wskazany jest dla średniej wielkości i małych firm oraz biur księgowych i wszystkich podmiotów prowadzących mała księgowość. Większa część jednostek sięgnie też po moduły: program do fakturowania, program magazynowy, kadry i płace.

pit program 2013 2014

Kategoria: Darmowy program do rozliczania pit 2013 | Tagi: pit 2013, pit2013, pity 2013, pit 37 | Brak komentarzy

Odliczenia pit 2013

2014-02-08 | Admin | | | |

 Pit za 2013/2014 rok

Załącznik PIT/O zobowiązani są dostarczyć podatnicy, którzy dokonują odliczenia od dochodu. W apendyksie tym muszą oni zamieścić kwoty darowizn, koszty z tytułu użytkowania Internetu itp. Powinni też umieścić kwoty, które odliczają od podatku – wzorem tego jest np. ulga na dzieci. Co niezwykle ważne w załączniku PIT/O nie można wpisywać odliczeń wydatków mieszkaniowych – do tego służą inne załączniki w PIT-37. Generowanie rocznych formularzy PIT to nad wyraz trudna sprawa, dlatego o ile posiadasz taką szansę powinieneś skorzystać ze usług biur rachunkowych, ewentualnie powinieneś pobrać darmowy program do deklaracji rocznych PIT, tworzenie rocznych deklaracji PIT z takim oprogramowaniem jest prędkie i łatwe. W przypadku formularza PIT-37 podatnik nie może prowadzić działalności gospodarczej oraz działów specjalnych produkcji rolnej, nie ma też możliwości obniżenia dochodu o straty z lat ubiegłych. Doliczanie dochodu małoletniego dziecka również nie jest możliwe.

Pity 2013 druki

Zawsze co roku musisz złożyć w Urzędzie Skarbowym zeznanie PIT, program PITy 2014 to znakomity sposób na spełnienie tego niesłychanie trudnego obowiązku, sprawdź bezpłatny program jeszcze dziś. Formularz PIT-28 najłatwiej wypełnić za pomocą darmowego programu do PIT-28. Omawiana aplikacja automatycznie podpowie Ci co wpisać w danej kolumnie, a także dokona za Ciebie wszelkich wymaganych obliczeń. Zredukuje to zdecydowanie możliwość popełnienia błędu podczas wypełniania zeznania podatkowego. Pobierz program do PIT 28 i rozlicz się z ryczałtu w ciągu kilku minut. Możesz również wypełnić PIT-28 przez internet. Zeznanie PIT/ZG wypełnia podatnik, który uzyskał dochód za granicą, podlegający opodatkowaniu w Polsce, jednak przy stosowaniu metody odliczania podatku zapłaconego za granicą. Zeznanie taki trzeba dostarczyć oddzielnie dla każdego z państw, w którym podatnik osiągnął dochód.

Aby rozliczyć zarobki z zagranicy najlepiej jest zastosować specjalne oprogramowanie do rozliczania formularzy PIT, da to nam proste rozliczenie tego wariantu zarobków bez względu na kraj w jakim pracowaliśmy. Nieodpłatny program PITy 2014 to nadzwyczaj prosta w użytkowaniu aplikacja na Windows, sporządzisz i poślesz nią zeznania PIT szybko i wygodnie. Wypełnianie deklaracji rocznych PIT to nad wyraz skomplikowana sprawa, chyba że ściągniesz i wgrasz na komputer nieodpłatna aplikacja Pity 2013, który spowoduje, że przygotowywanie deklaracji stanie się nadzwyczaj łatwe i intuicyjne.

Pity za rok 2013

Zapewne co roku martwisz się czy zdołasz tworzyć i przekazać do Urzędu Skarbowego formularz PIT. Nie jest to banalna sprawa także taka obawa jest uprawniona. W formularzu PIT 37 mogą być rozliczane jedynie te przychody, od których zaliczki na podatek dochodowy były odprowadzane przez płatnika (np. pracodawcę lub zleceniodawcę). Podatek naliczany jest na zasadach ogólnych – 18% od przychodów poniżej 85 528 zł i 32% od nadwyżki ponad tę kwotę. Bardzo często wraz z głównym formularzem podatkowym trzeba złożyć dodatkowe załączniki, np. korzystanie z ulg wymaga złożenia PIT/O, PIT/D lub PIT-2K. Liczbę załączników oraz ich rodzaj trzeba wskazać we właściwej rubryce znajdującej się w podstawowym formularzu.

Darmowe rozliczenie pit 2013

Podatnicy opłacający podatek dochodowy od osób fizycznych, mają prawo do umniejszenia przychodu o koszty jego uzyskania (wyjątek stanowi ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i karta podatkowa). Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, wypełniające formularz PIT 37, naliczają podatek dochodowy na zasadach ogólnych, zgodnie ze skalą podatkową. Pit 39 jest to deklaracja dotycząca zysku otrzymanego ze zbycia własności nieruchomej kupionych lub wybudowanych za rok 2009, 2010, 2011, 2012, 2013. Jeśli odpłatne zbycie wkładów spełnia się poza rachunkiem giełdowym – obywatel ma obowiązek automatycznie przesłać PIT-38.

e deklaracje potwierdzenie

Pit 2013 przez internet

U obywateli zbywających posesję nabytą z zbudowanym następnie na niej budynkiem (na przykład domem), datą kupienia jest data kupna gruntu, a nie data przekazania do korzystania wybudowanego budynku. Po co wybrać właśnie przedstawiony program do rozliczeń rocznych? - prezentowany program udostępniony jest całkowicie bezpłatnie, - ta aplikacja do wypełniania PIT została przygotowana przez biegłych księgowych i informatyków, co sprawia, że możesz być pewny, że w Twoje zeznanie podatkowe nie wkradnie się nawet najmniejszy błąd, - nie zrobisz błędu w obliczeniach - nasz program wykona je za Ciebie!, - wszystkie Twoje dane podawane przy rozliczaniu się z podatku są zaszyfrowane i przechowywane na bezpiecznych serwerach (tylko Ty masz do nich dostęp), - możesz pobrać gratisowy program, jak również wypełnić PIT przez internet. Ulga internetowa dotyczy tylko tych osób, które w roku rozliczeniowym, czyli 2013 korzystały z Internetu na podstawie umowy, z której wynika, że uiszczaliśmy miesięczne opłaty za używanie Internetu. Wszystkie osoby, które korzystały z niego nieodpłatnie nie będą mogły skorzystać z ulgi internetowej.

pity 2013 pit 11

Pity 2013 ministerstwo finansów

Wypatrujesz zeznania do rozliczenia się z podatku za 2013 rok? Na tmxp.pl znajdziesz zeznania za pomocą, których kompleksowo rozliczysz się z podatku dochodowego za 2013 rok. Wybierz poniżej interesujące Cię zeznania podatkowe i pobierz druk PIT za 2013 rok. Ażeby złożyć zeznanie PIT-28 i skorzystać z ulgowego opodatkowania najpierw trzeba złożyć deklarację do Fiskusa, w której wyrażona będzie chęć skorzystania z tej formy rozliczenia podatkowego. Wówczas zostaną sprawdzone wszystkie informację o danym podatniku oraz czy spełniają oni wszelkie wymagania. Dokumentem uprawniającym do ulgi na internet jest też dowód transferu bankowego albo bankowe potwierdzenie wpłaty pod warunkiem, że jako tytuł wymieniona będzie płatność za dostęp do internetu.

Wpłaty na ZUS są odejmowane od dochodu. Składkami ZUS są składki na ubezpieczenie rentowe, chorobowe, wypadkowe, emerytalne płatnika. Druk PIT 38 sporządzają Polacy, którzy osiągneli w roku podatkowym dochody kapitałowe, np. dochody z giełdy, dochody z funduszy kapitałowych, zarobki ze zbycia instrumentów pochodnych. Nie baw się w pobieranie i drukowanie formularzy PIT. Sporządź PIT przez internet i wystosuj prosto do Urzędu Podatkowego drogą elektroniczną.

W drukach PIT mamy możliwość odejmować wpłacone składki Zusowskie na ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie społeczne. Wśród upustów, jakimi dysponujemy przy rozliczaniu druku PIT-36L jest odliczenie składki ZUS oraz składki IKZE w formie liniowej. Takie samo prawo przysługuje nam w przypadku składek na ubezpieczenia zdrowotne oraz ulgę abolicyjną. Nie rozliczymy się natomiast poprzez druk PIT-36L ani wspólnie z małżonkiem, ani też jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Możemy jednak odpisać 1% podatku na organizacje pożytku publicznego. Podatnik prowadzący własną firmę składa PIT 28, gdy zawiadomił najwyżej do dnia 20 stycznia 2013 r. organ skarbowy o rozliczaniu ryczałtem zarobków z tytułu prowadzania jednostki gospodarczej. W przypadku osób rozpoczynających prowadzanie biznesu za rok podatkowy zawiadomienie o wyborze ryczałtu od przychodów musi być przekazane w dniu uruchomienia firmy nie później niż w momencie uzyskania pierwszego dochodu.